ProtanPlus

Очень интересные новости и факты. Про Украину и не только

Рада криміналізувала контрабанду необробленого лісу

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» (№5495).
Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 246 народних депутатів України.
Цей закон парламент ухвалив 3 липня 2018 року, але був заветований президентом. Порошенко вніс пропозиції до законопроекту, які сьогодні депутати підтримали.
За пропозиціє президента із закону вилучено норму про те, що тимчасово, строком на 8 років з дня набрання ним чинності, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної (товарна позиція 4401100000 згідно з УКТЗЕД) (пункт 2 розділу ІІ). У пропозиціях зазначається, що, згідно з правилами Світової організації торгівлі, жодні заборони чи обмеження, крім мит, податків, чи інших зборів, чи то у формі квот, імпортних або експортних ліцензій чи інших заходів, не повинні встановлюватися…Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» (№5495).
Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 246 народних депутатів України.
Цей закон парламент ухвалив 3 липня 2018 року, але був заветований президентом. Порошенко вніс пропозиції до законопроекту, які сьогодні депутати підтримали.
За пропозиціє президента із закону вилучено норму про те, що тимчасово, строком на 8 років з дня набрання ним чинності, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної (товарна позиція 4401100000 згідно з УКТЗЕД) (пункт 2 розділу ІІ). У пропозиціях зазначається, що, згідно з правилами Світової організації торгівлі, жодні заборони чи обмеження, крім мит, податків, чи інших зборів, чи то у формі квот, імпортних або експортних ліцензій чи інших заходів, не повинні встановлюватися або застосовуватися будь-якою стороною щодо імпорту будь-якого товару, який походить з території будь-якої іншої сторони, або щодо експорту чи продажу на експорт будь-якого товару, призначеного для ввезення на територію будь-якої іншої сторони.
Це також не узгоджується із зобов’язаннями України за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом.
Крім того, законом посилено адміністративну відповідальність за незаконну порубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка. Кримінальний кодекс України доповнено статтею 201-1, якою визначено, що переміщення через митний кордон країни поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України, карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років. Якщо такий злочин вчинено службовою особою з використанням влади чи службового становища, то вона карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. У Прикінцевих положеннях зазначено, що цей закон набирає чинності з 1 січня 2019 року.
 
 
Новости Украины

Источник новости: inarmy.info
Design by idea!. Интересные новости © 2015. RSS