ProtanPlus

Очень интересные новости и факты. Про Украину и не только

Правозахисники закликають омбудсмена Денісову піти з посади через порушення присяги

Така вимога мотивована нещодавньою заявою НАБУ з приводу того, що Денісова звільнила свого представника у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, піддавшись на шантаж з боку керівництва Окружного адміністративного суду Києва та за посередництва у цьому шантажі Національного агентства з питань запобігання корупції.
Кримська правозахисна група та Медійна ініціатива за права людини закликали уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову піти з посади через порушення присяги, згідно з якою омбудсмен має здійснювати свою діяльність незалежно від інших державних органів та посадових осіб.
  Як йдеться у спільній заяві правозахисних організацій, така вимога мотивована нещодавньою заявою НАБУ з приводу того, що Денісова звільнила свого представника у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, піддавшись на шантаж з боку керівництва Окружного адміністративного суду Києва та за посередництва у цьому шантажі Національного агентства з питань запобігання…Така вимога мотивована нещодавньою заявою НАБУ з приводу того, що Денісова звільнила свого представника у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, піддавшись на шантаж з боку керівництва Окружного адміністративного суду Києва та за посередництва у цьому шантажі Національного агентства з питань запобігання корупції.
Кримська правозахисна група та Медійна ініціатива за права людини закликали уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову піти з посади через порушення присяги, згідно з якою омбудсмен має здійснювати свою діяльність незалежно від інших державних органів та посадових осіб.
  Як йдеться у спільній заяві правозахисних організацій, така вимога мотивована нещодавньою заявою НАБУ з приводу того, що Денісова звільнила свого представника у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, піддавшись на шантаж з боку керівництва Окружного адміністративного суду Києва та за посередництва у цьому шантажі Національного агентства з питань запобігання корупції.
 

«На наш погляд, ситуація, яка зараз склалася у зв’язку із оприлюдненням компрометуючих Людмилу Денісову матеріалів, загрожує незалежності всієї інституції уповноваженого Верховної Ради України з прав людини… Ми вважаємо, що з метою збереження національної та міжнародної довіри до Офісу омбудсмена України Людмила Денісова не може далі обіймати посаду…», — йдеться в заяві.
 

Правозахисники звернулися до Денісової з вимогою добровільно скласти з себе повноваження, а також скасувати накази про звільнення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, винесені під тиском, відкликати призначених під тиском членів ВККС та скасувати публічний конкурс з добору кандидата, якого омбудсмен призначає членом ВККС. Крім того, організації просять правоохоронні органи відкрити кримінальне провадження та провести незалежне розслідування з приводу даних, раніше оприлюднених НАБУ, щодо ймовірного вчинення Денісовою кримінального правопорушення, а Верховну Раду дев’ятого скликання створити тимчасову спеціальну комісію ВР та підготувати висновок щодо наявності чи відсутності підстав для звільнення з посади уповноваженого у зв’язку із порушенням присяги.
  Як повідомляв УНІАН, 26 липня директор НАБУ Артем Ситник заявив, що Денісова звільнила свого представника у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, піддавшись на шантаж з боку керівництва Окружного адміністративного суду Києва та за посередництва у цьому шантажі Національного агентства з питань запобігання корупції. Як сказав Ситник, голова суду Павло Вовк мав намір позбавитися «неугодного» члена ВККСУ Андрія Козлова для того, щоб пройти кваліфікаційне оцінювання у ВККСУ. Для цього Вовк звернувся до Денісової, за чиєю квотою було призначено Козлова, та запропонував їй відкликати Козлова в обмін на те, що НАЗК не буде давати негативний висновок по її електронній декларації.
 
 
 
 
Джерело: УНІАН
 
 
 
 
Новости Украины

Источник новости: inarmy.info
Design by idea!. Интересные новости © 2015. RSS